Jako #adwokat gorąco popieram namowy Ministra Cyfryzacji do większej aktywności w sieci. W zasadzie z administracją publiczną można załatwić większość spraw.

Minister Cyfryzacji przypomina, że dzięki narzędziom informatycznym takim, jak dla przykładu Profil Zaufany można załatwić  większość spraw urzędowych. Niestety, możliwość ta jest wykorzystywana sporadycznie, bo zaledwie nieco ponad 3,5 miliona z nas założyło i potwierdziło  Profil Zaufany, który pozwala podpisywa on-line dokumenty kierowane do urzędu nawet, gdy zakmnięta jest już poczta, albo w niedzielę.
Ministerstwo przypomina o tym w dniu, który w kalendarzu wpisano pod hasłem Europejski Dzień e-Aktywności Obywatelskiej.

Profil zaufany potwierdza naszą cyfrową tożsamość, jest bezpłatny i co najważniejsze dostępny wszędzie tam, gdzie dostępna jest sieć internetowa. Osoby posiadające Profil Zaufany mogą prowadzić w pełni uznawaną korespondencję elektroniczną z wieloma urzędami, a także korzystać z licznych e-usług oferowanych przez administrację publiczną.

Co ważne, do potwierdzenia podpisu nie jest potrzebna wizyta w urzędzie. Podpis elektroniczny możemy potwierdzić w większkości ważniejszych banków. Może warto skorzystać i dołączyć do grupy użytkowników, którzy ułatwili sobie życie. Ja już mam.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk