Wiele osób twierdzi, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu, choć najlepiej znajdować się na skraju, by później można było swoją sylwetkę łatwiej odciąć. Niestety pomimo tego, że naturalnie chcemy i dążymy do budowania więzi, życia z inną osobą, założenia rodziny, zdarzają się sytuacje, w których coś się psuje i przysłowiowe zdjęcie trzeba poprawić, przerobić. To prawo rodzinne mówi o tym, jak dokonywać owych zmian, jednakże nie jest to takie oczywiste i łatwe, w szczególności, gdy chodzi o dobro dziecka.

Sprawy rodzinne wywołują wiele emocji, w tym niejednokrotnie skrajnych, powodujących szereg nerwowych sytuacji i smutku. W chwilach trudnych nikt nie powinien być sam, każdy może oczekiwać pomocy.

Nasza Kancelaria chce stanąć naprzeciw nawet najbardziej tragicznym sytuacją, najtrudniejszym problemom. Chcemy pomoc każdemu Klientowi przejść przez ten trudny proces, jakim jest zakończenie związku z drugim człowiekiem, uregulowanie sytuacji prawnej, w tym w szczególności sytuacji dzieci. W sprawach rodzinnych niezbędne jest wyważone i rozsądne działanie, gdzie emocje i spory nie mogą wieść prymu. Adwokat nie jest zaangażowany osobiście w towarzyszące sprawie emocje, więc jego działania sprowadzają się wyłącznie do osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Kancelaria kompleksowo rozważy każdy problem, a następnie zaproponuje najkorzystniejszą formę rozwiązania zaistniałego problemu. Jako mediator zawsze staram się znaleźć nić porozumienia między zwaśnionymi stronami, w szczególności, gdy w grę wchodzi ochrona tych „najsłabszych” – dzieci. Wiem, że każda sprawa jest inna, więc wymaga indywidualnego podejścia. To właśnie deklarujemy naszym Klientom, miast udzielanie suchych uniwersalnych porad prawnych.

Każdemu Klientowi borykającemu się z problemem z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego zapewnimy pomoc i wsparcie na każdym etapie postępowania.