Tak się stało, że po pewnej przerwie, w moim sąsiedztwie zaczął ponownie funkcjonować obiekt noclegowy, który nie jest ani oznakowany, ani wpisany go gminnej ewidencji obiektów. Obiekt nie został wyposażony w środki dezynfekcyjne przy wejściu na działkę, a nawet przy drzwiach wejściowych. Budzi to uzasadnione obawy związane z zagrożeniem epidemicznym, albowiem w ciągu ostatnich dni pojawiły się tu osoby zza granicy i z regionów, w których notuje się najwyższe poziomy zachorowań na COVID w Polsce.

Jako #adwokat mam świadomość, że rzetelnie prowadzony obiekt nie uchyla się możliwości kontroli, a więc dokonuje rejestracji we wszystkich obowiązujących ewidencjach. Możliwość sprawowania kontroli sanitarnej nad takimi obiektami jest w sensie bezpieczeństwa gości i sąsiedztwa obiektu najważniejsza. Pozostawanie w podziemiu jest nie tylko zwiększaniem ryzyka epidemicznego, ale dodatkowo najczęściej uszczupla budżet z racji zaniechania rozliczeń z fiskusem.

Jako #adwokat namawiam do korzystania wyłącznie z obiektów noclegowych zgłoszonych do ewidencji. W razie problemów, łatwiej o ochronę naszych praw.

Namawiam do korzystania z renomowanych, sprawdzonych obiektów, bądź sprawdzanie opinii o obiekcie w sieci, a także weryfikowania jego legalności.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk