Z racji zamieszkania odniosę się do wyników akcji w moim województwie.

Działania przeprowadzono wczoraj w ramach większych, trwających tydzień działań na skalę europejską. Głównym celem, który był zgodny z kryptonimem akcji była oczywiście prędkość.

Policjanci zwracali uwagę na to, jak kierujący respektują ograniczenia prędkości na terenie zabudowanym.

W trakcie akcji policjanci skontrolowali 1608 pojazdów, a konieczność reakcji na nieprawidłowości miała miejsce w 1311 przypadkach, z których najwięcej, bo aż 1060 wykroczeń dotyczyło przekroczenia ustanowionego limitu prędkości. Niestety, aż 884  z tych wykroczeń popełniono w bezpośrednim sąsiedztwie przejść dla pieszych, co znacząco zwiększało ryzyko.

Wśród zatrzymanych kierujących byli tacy, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, w związku z czym zatrzymano aż 7 uprawnień do kierowania pojazdów.

Akcja masowego kontrolowania prędkości jest dobrą okazją do częstszej niż zwykle kontroli trzeźwości, która w 8 przypadkach okazała się celowa.

Jako #adwokat przypominam, że działania na skalę europejską trwają do 22 września, więc nie rezygnujcie z chłodnej kalkulacji – 2 minuty szybciej u celu, czy spokój.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk