Na stronach niektórych komend policji pojawiła się zakładka odsyłająca do informacji o aplikacji pod nazwą „Twój parasol”.

Aplikacja została zaprojektowana tak, by na pierwszy rzut oka zdawała się być programem do odbierania prognoz pogody, bo i takowe pokazują się na wstępie i to z odniesieniem do prawdziwej geolokalizacji urządzenia. Dopiero głębsze wejście w menu pozwala na podejmowanie różnorodnych działań związanych z przemocą w rodzinie.

Dzięki właśnie tym ukrytym funkcjom każda osoba doświadczająca przemocy w rodzinie może uzyskać wsparcie i informacje. Poza materiałami edukacyjnymi  lub listą organizacji pomocowych, aplikacja ma funkcję pozwalającą na przesyłanie informacji o przemocy na wcześniej skonfigurowane adresy, a także łatwego łączenia się z numerem alarmowym.

Wejdź na stronę gdynia.policja, gov.pl  i kliknij zakładkę z logo z parasolem, bądź wpisz adres https://gdynia.policja.gov.pl/m17/batony/7044,Twoj-Parasol.html, by przejść do właściwej strony i zapoznać się z funkcjami aplikacji.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk