Jako #adwokat namawiam do sprawdzenia czy w miejscu, w którym planujesz urlop, nie obowiązuje już zakaz korzystania z plastikowych sztućców. Kary są bardzo wysokie.

Władze niektórych rejonów turystycznych, szczególnie chodzi o Włochy, wprowadziły już, bez czekania na unijne dyrektywy, zakaz korzystania na plaży ze sztućców jednorazowych. Jak donoszą media kara ma wynosić nawet 500 euro, więc biorąc pod uwagę naszą narodową zapobiegliwość jesteśmy poważnie narażeni na konieczność zapłacenia mandatu, bo przecież na wczasy często zabieramy ze sobą polską wałówkę, bo przecież jedzenie na plaży na wyspie Lampedusa jest drogie, a wydając tyle pieniędzy na samą wycieczkę musimy oszczędzić trochę pieniędzy na wieczorne szaleństwa.

Żarty, żartami, ale należy zachować szacunek do lokalnego prawa. Należy brać je na serio i nie starać się go kontestować. Konsekwencje mogą być bolesne.

Jako #adwokat zwrócę też uwagę na to, że przepisy zmieniają się często, więc przed wyjazdem warto zasięgnąć wiadomości o ewentualnych ograniczeniach istotnych dla turystów.

#BeataNowakowska

#AdwokatGdańsk